Göbeklitepe tarihi hakkında bilinmesi gerekenler

Dünyanın ilk tapınağı olarak kabul edilen Göbeklipte nedir? Göbeklitepe’nin tarihi nedir? Göbeklitepe nerededir? Göbeklitepe’de çekilen filmler ve diziler nelerdir?

Dünyanın ilk tapınağı olarak da bilinen Göbeklitepe hakkında neler biliyorsunuz? İnsanlık tarihine ışık tutan bir niteliğe sahip olan Göbeklitepe içeriğinde birçok konuda ilginizi çekecek özelliklere de sahip diyebiliriz. Şanlıurfa’ya bağlı Örencik köyünde yer alan Göbeklitepe yapılan kazı çalışmalarıyla birlikte günümüzde hala araştırılmaya devam ediyor. Göbeklitepe hakkında bilmeniz gerekenlerden biri de yeryüzündeki inancın ve ibadetin olduğunu gösteren ilk tapınaktır. Bu bakımdan incelediğimizde Göbeklitepe’de insanlar neolitik dönemde ilk ibadet yerlerini oluşturmuştur.

Şimdiye kadar en eski yapıt ve tapınak olarak bilinen yerlerden 7500 yıl daha öncesine dayanan Göbeklitepe, görselleriyle de dikkat çekiyor. Daha öncesinde hiç Göbeklitepe’ye gitmediyseniz online şekilde sanal seyahat yapabilirsiniz. Böylece Göbeklitepe konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Prev1 of 2

Add Comment